Reklam 1 Alanı

Çiftçilere Gebe Düve Dağıtıldı

Kategori : Desteklemeler - Etiketler :, , - Tarih : 04 Ekim 2012

Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 300 başlıklı damızlık sığır yetiştiriciliği projesi ile kooperatif ortaklarına ait 50 adet ahırın tadilatlarını yaptırdı, 300 adet Simental ırkı gebe düve dağıttı.

Konuyla ilgili kurumdan yapılan açıklama şöyle: “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz görev alanında yer alan ve ortakların sosyo-ekonomik faaliyetlerini düzenlemek, çiftçi işletmelerini kazançlı ve verimli hale getirmek, pazarlamayı düzenlemek, tesisler kurmak ve yönetmek, üretim ve tüketim ihtiyaçlarını karşılamak, tabii kaynakların geliştirilmek, köyde sanayinin kurulmasını sağlayan çalışmalara katılmak, kırsal kesimde ekonomik hareketlerin olumlu yönde gelişmesine yardımcı olmak, yaşama düzeyinin yükselmesini sağlayan her türlü çalışmalara katılmak ve finansman ihtiyacını karşılamak gayesiyle kurulan tarımsal amaçlı kooperatifler için hazırlanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza ait tip projeler uygulanmaktadır.

Bu kapsamda, İlimiz Digor İlçesi S.S. Dağpınar ve Gülhayran köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin uygulamakta olduğu ortakların mülkiyetinde 300 başlıklı damızlık sığır yetiştiriciliği projesi ile kooperatif ortaklarına ait 50 adet ahırın tadilatları yaptırılmış, 300 adet Simental ırkı gebe düve ortaklara dağıtılmıştır. Kooperatife uygulanan proje kapsamında Bakanlığımız kaynaklarından bu aşamaya kadar toplan 2.150.000,00 TL kredi kullandırılmış olup, proje aşamaları devam etmektedir.”

Kaynak: http://www.gazetekars.com/ciftcilere-gebe-duve-dagitildi-9771h.htm

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :