Reklam 1 Alanı

Düşük Faizli Tarımsal Kredi Uygulaması

Kategori : Desteklemeler, Ekonomi - Etiketler :, , , - Tarih : 18 Mart 2012

Aksaray Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Öztorun, üreticilere 2004 yılından itibaren kullandırılan, düşük faizli kredi uygulamasına 2012 yılında da devam edileceğini bildirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Öztorun, üreticilere 2004 yılından itibaren kullandırılan, düşük faizli kredi uygulamasına 2012 yılında da devam edileceğini bildirdi.

Öztorun, yaptığı açıklamada; Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla Ziraat Bankası’ndan toplamda 23 kalemde kullanılabilecek sıfır faizli kredilerle bir çok tarımsal faaliyet alanda maliyetlerin azaltılarak, üreticinin gelir seviyesini yükseltilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Öztorun açıklamasında, “Hayvancılık alanında damızlık etçi sığır yetiştiriciliği, damızlık düve yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile modern basınçlı sulama ve sertifikalı tohumluk üretiminde sıfır faiz diğer konularda yüzde 25 ile yüzde 50 faiz indirimi sağlayan ve 7 Mart 2012 tarihinde yayınlanan 2012/26 sayılı Uygulama Tebliğinde belirtilen teknik kriterler kapsamında kullanılabilecek olan, düşük faizli kredilerinden işletme kredileri için 18 ay, yatırım kredileri için ise 7 yıla kadar vade ile faydalanma imkanı sağlanmaktadır” dedi.

Kaynak: AA

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :