Reklam 1 Alanı

FİSKOBİRLİK 500 Ton Fındık Aldı

Kategori : Ekonomi - Etiketler :, , - Tarih : 02 Ekim 2012

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, ”2 Eylül’den bu yana birliğimize bağlı 8 kooperatif kanalıyla yaklaşık 500 ton fındık satın aldık” dedi.

Bayraktar, 2006 yılından bu yana FİSKOBİRLİK’in ilk kez üreticiden fındık satın almaya başladığını anımsattı.

Bu durumun bazı şeylerin iyiye gittiğinin bir göstergesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Bayraktar, ”Yaklaşık 25 gün önce fındık alımına başladık, şu ana kadar da üreticilere ödemelerini peşin yaptık” diye konuştu.

FİSKOBİRLİK’i tercih eden üreticilerin kafasının karışık olduğunu savunan Bayraktar, şunları kaydetti:

”2 Eylül’den bu yana birliğimize bağlı 8 kooperatif kanalıyla yaklaşık 500 ton fındık satın aldık. Bu rakama bakıldığında beklediğimiz kadar fındık satın alamadık. Bazı bölgelerde kooperatiflerimize fındık gelirken, bazı bölgelerde çok az fındık geldi. Buradan şunu anlayabiliyoruz, üreticilerin kafası bazı konularda halen çok karışık. Birçok üretici FİSKOBİRLİK’in geride kalan kötü günlerini hatırlıyor ya da maalesef bazı siyasetçiler ve bazı oda başkanları tarafından bu hatırlatılıyor. Bu nedenle üretici fındığını kurumumuza vermekten kaçınıyor. Ama biz inanıyoruz ki bu durum ilerleyen dönemde çok değişecek ve birlik eski günlerine kavuşacak. Buna inancımız tam.”

Bayraktar, fındık üreticilerinin çekinmeden FİSKOBİRLİK’i tercih etmelerini istedi.

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=367540

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :