Reklam 1 Alanı

GÜBRETAŞ'a Burs Başvuruları Başladı

Kategori : Diğer - Etiketler :, , - Tarih : 15 Eylül 2012

Başarılı ziraat fakültesi öğrencilerine karşılıksız burs veren Gübre Fabrikaları TAŞ (GÜBRETAŞ), başvuruları kabul etmeye başladı. 4 yıl boyunca öğrencilere karşılıksız olarak verilecek bursa başvuru süresi 12 Ekim’de sona eriyor.

Şirketin Genel Müdürü Osman Balta, eğitim alanındaki burs faaliyetlerine önem verdiklerini belirtti. Sektördeki kaliteli insan sayısını artırmak için 2007 yılından bu yana eğitim bursu verdiklerini ifade eden Balta, sektörün geleceğinin ziraat mühendislerinde olduğuna dikkat çekti.

GÜBRETAŞ, 9 ay boyunca bursiyerlerine aylık 225 TL verecek. Başvurular www.gubretas.com.tr üzerinden yapılacak. Kazanların isimleri 16 Kasım 2012 tarihinde şirketin internet sayfası üzerinden açıklanacak. Başvurularda çiftçi çocuğu olmanın yanı sıra ziraat fakültesinin bahçe bitkileri, tarımsal yapılar ve sulama, bitki koruma, tarla bitkileri, toprak bilimi ve bitki beslenme bölümlerinden herhangi birinde birinci sınıfa kayıt yaptırma şartı aranıyor.

Başvuru için tıklayınız.

Yorumlar (2)
 • 02 Eylül 2013 tarihinde servan erçiftçi tarafından

  vala ne yağ çekmesini biliyem nede kendimi acındırmayı bu bursa ihtiyacım var saygılar

 • 02 Eylül 2013 tarihinde haberci tarafından

  Yazdıklarınızdan her burs alan yağ çekiyor gibi bir anlam çıkıyor. Ama öyle değil. Belki bazen torpil oluyor olabilir ama çoğunlukla ihtiyaç sahiplerine verilir. Bunu sadece Gübretaş için demiyorum. Birçok firma, kurum, kuruluş buna dikkat eder.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :