Reklam 1 Alanı

Süt Ürünlerinde Sahtekarlık Yapanlar

Kategori : Gıda - Etiketler :, , , - Tarih : 08 Nisan 2013

süt ürünlerinde sahtekarlık

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen 25 gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği 41 parti ürüne ait (18 peynir,12 tereyağı, 9 yoğurt,1 dondurma, 1 süt kaymağı) bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Yorumlar (1)
  • 27 Ağustos 2013 tarihinde Çağdaş EFE tarafından

    Süt ve ürünleri teknikeriyim 2008 mezunuyum geçen 5 yıldır hiç bir alıma rastlamadım onun yerine veteriner sağlık teknisyeni alımı yapıyorlar teknik personele yönelirse bazı sorunlar giderilebilir ama yok almıyorlar bizleri..

  • Yorum Yaz
    Ad Soyad :
    E-mail :
    Yorum :