Reklam 1 Alanı

Gölköy Barajında Balık Tutma Şenliği

Kategori : Su Ürünleri - Etiketler :, - Tarih : 19 Eylül 2012

Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği’nin (OLTACILARDER) “Geleneksel Sazan Balığı Yakalama Yarışmaları Şenliği”nin 4’üncüsü, Bolu Gölköy Baraj Gölü’nde yapıldı.

Sportif amaçlı olta balıkçılığını geliştirmek, tanıtmak ve sevdirmek amacıyla OLTACILARDER’in her sene geleneksel olarak düzenlediği etkinlik, Bolu Gölköy Baraj Gölü’nde, Türkiye’nin bir çok ilinden 43 yarışmacının katılımıyla gerçekleşti.

Yarışmada, 49 saatlik mücadele sonunda toplam 66 kilo 90 gram ağırlığında 25 adet sazan balığı yakalandı. Yakalanan balıklar ölçüm işlemlerinin ardından tekrar Göle bırakıldı.

OLTACILARDER Yönetim Kurulu Başkanı Serkan İnanç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğanın, çevrenin ve sudaki canlının korunması adına etkinlikler yaptıklarını ifade ederek, bu etkinliklerdeki amaçlarının, belirlenen kanun ve tebliğlere uymak, özendirmek ile sportif amaçlı olta balıkçılığını tanıtmak olduğunu söyledi.

Resmi yarışmalardaki Türkiye rekorunun iki sene önce 11 kilo 980 gramla yine derneklerince düzenlenen etkinlikte kırıldığını anlatan İnanç, “Bu sene yakalanan 17 kilo 340 gram ağırlığında, 91 santimetre boyundaki balık ile Türkiye’mizde de çok daha büyüklerinin var olduğunu resmi olarak kayıt altına almış ve bundan sonrası içinde daha büyüklerini yakalamak konusunda umutlanmış bulunuyoruz” dedi.

İki dalda yapılan yarışmanın sonunda dereceye giren takımlara kupa ve çeşitli hediyeler verildi.

Muhabir: İlhami Çetin / Emin Gürbüz

Yayıncı: Murat Paksoy – Bolu

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :