Reklam 1 Alanı

Çelik: TMO, depoculuk yapmayacak

Kategori : Bitkisel Üretim, Genel - Etiketler :, , - Tarih : 17 Mart 2016

tmo depoculuk yapmayacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) depoculuk faaliyetinden çıkacağını ifade eden Çelik, bu işin lisanslı depoculuğa devredilmesi konusunda düğmeye bastıklarını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Ziraat, Veteriner, Su Ürünleri Fakülteleri Dekanları toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) depoculuk faaliyetinden çıkacağını ifade eden Çelik, bu işin lisanslı depoculuğa devredilmesi konusunda düğmeye bastıklarını söyledi.

Çelik, Et ve Süt Kurumu (ESK) ile ilgili de çalışmalarının devam ettiğini belirterek, piyasanın regülasyonu anlamında ihtiyaç duyduğu bazı yasal düzenlemeleri hızlı bir şekilde gerçekleştirerek kurumun da piyasada olmasını sağlayacaklarını kaydetti.

Hayvan nakli ile ilgili yapılması gereken bazı düzenlemelerle ilgili projelerinin olduğunu dile getiren Çelik, kısa süre içerisinde su ürünleri ile ilgili de yaşanan sorunlarla ilgili yasal bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu, bununla ilgili çalışmanın bir noktaya geldiğini, yakın bir zamanda son şeklini vereceklerini söyledi.

AB Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) ve bakanlığın kırsal kalkınma desteklerini tek çatı altında toplayacaklarını ifade eden Çelik, “Hepimiz köylü çocuğuyuz. ‘Hadi gel köyümüze geri dönelim’ anlayışı içinde kırsal kalkınma desteklerini veriyoruz. Gençlerimizin şehirde iş arayan değil, kırsalda çok rahat geçimini temin edebileceği planlı programlı yeni bir süreci başlatmak durumundayız. Bununla ilgili önemli bir noktaya geldiğimizi de belirtmek isterim” diye konuştu.

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/571376/

Yorumlar (1)
  • 13 Mayıs 2016 tarihinde Halit kardeş tarafından

    O zaman neden müşterek arazi e Tapulaştırma gelmiyor Urfa’nın tamamı müşterek bir kaç yer hariç bu yüzden açtığın projelerin bir önemi kalmadı.bakan bey

  • Yorum Yaz
    Ad Soyad :
    E-mail :
    Yorum :