Reklam 1 Alanı

Hazır Kıyma Yemeyin

Kategori : Gıda - Etiketler :, , - Tarih : 06 Mayıs 2012

Çöpe gitmesi gereken tavuk kemikleri kilosu 20 kuruşa toplanıyor öğütülüp hazır kıymaya katılıyor!

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre Programı, yeni bir gıda skandalını gün yüzüne çıkardı…

Geçtiğimiz haftalarda Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gıda üretiminde tağşiş ve taklit yaptıkları gerekçesiyle 11 firma ifşa edilmişti. Deşifre işte o firmalara canlı yayında cevap hakkı tanıdı. Ancak 11 firmadan sadece 2 si canlı yayına katılarak kendilerini savundu..

ÇÖPE ATILMASI GEREKEN TAVUK KEMİKLERİ KIYMAYA KATILIYOR

Programın işlenmiş ET ürünlerinde yapılan hilelerin konuşulduğu bölümünde İstanbul Kasaplar Odası Başkanı Bilgin Şahin, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.. Bilgin Şahin, çöpe gitmesi gereken tavuk ve büyükbaş hayvan kemiklerinin, kilosu 20 kuruşa toplanarak, öğütüldükten sonra hazır kıymaya katıldığını ileri sürdü..

AVRUPA EVCİL HAYVAN YEMLERİNDE KULLANIYORAvrupa’da bu kemiklerin başta kedi maması olmak üzere, evcil hayvan yemi üretiminde kullanıldığına dikkat çeken Şahin, ‘Maalesef ülkemizde mekanik kıyma olarak vatandaşa yediriliyor’ dedi..

Vatandaşları hazır kıyma tüketmemeleri konusunda uyaran Bilgin Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın işlenmiş et ürünleriyle ilgili Gıda Kodeksinde yapacağı değişikliğin bu tarz hilelerin önüne geçebileceğini savundu…

Kaynak: http://haber.gazetevatan.com/hazir-kiyma-yemeyin/448386/7/Yasam

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :