Reklam 1 Alanı

Pamuk Alım Fiyatları Açıklandı

Kategori : Bitkisel Üretim - Etiketler :, , - Tarih : 18 Eylül 2012

ÇUKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Bal yaptığı yazılı açıklamada, ortaklardan gelen talep doğrultusunda birlik olarak dileyen üreticiye pamuk bedelini peşin ödeyeceklerini, dileyen ortağın ise daha sonra hesap kesmek üzere “emanet usulü” kuruma kütlüsünü teslim edebileceğini belirtti.

Birliğe emanet usulü pamuk döken ortak üreticilere kilogram başına 50 kuruş avans verileceğini vurgulayan Bal, ÇUKOBİRLİK yönetim kurulu olarak pamuk alım fiyatlarını belirlerken iç ve dış borsaları yakından takip ederek üreticilerin emeğinin korunmasına azami özeni gösterdiklerini ifade etti.

Bal, şunları kaydetti:

“Yeni kampanya döneminin ve kütlü pamuk alım fiyatlarının ortak üreticilerimiz başta olmak üzere tüm çiftçilerimiz ve ülke ekonomisi için hayırlı olmasını diliyoruz. Piyasalardaki gelişmelere göre kütlü pamuk fiyatlarını gerektiğinde yeniden ayarlayacağız. Birinci bölge olan Adana, İçel, Osmaniye, ve Şanlıurfa yöresi beyaz 42 randıman pamuğun alım fiyatı 1 lira 40 kuruş, ikinci bölgedeki Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Mardin yöresi beyaz 42 randıman (1.kalite) kütlü pamuğun alım fiyatını ise 1 lira 42 kuruş olarak belirledik.”

Kaynak: http://www.gercekgundem.com/?p=489912

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :