Reklam 1 Alanı

Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na 300 Bin Ziyaretçi Bekleniyor

Kategori : Diğer, Ekonomi - Etiketler :, , , - Tarih : 27 Mart 2012

Kayseri’de açılacak Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda tarımsal ve hayvansal makine üreticileri ile kullanıcılar bir araya gelecek. Yurt dışından da davetlilerin olduğu fuarı, 300 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Merkezi Konya’da bulunan Atlas Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen 7. Kayseri Tarım Fuarı, Perşembe günü kapılarını açacak. Fuara katılımın önceki senelere göre daha fazla olması bekleniyor. Şu ana kadar 550 firma ürünlerini sergilemek için stant kiraladı. Fuarın ziyaretçileri arasında, Türkiye’nin dört bir tarafından ve özellikle Sivas, Yozgat, Malatya, Tokat, Çorum ve Niğde gibi Kayseri’ye yakın illerden üst düzeyde katılımın olması bekleniyor. Ayrıca Ürdün ve Fas ülkelerinden de alım-satım işiyle uğraşan yabancı firma yetkilileri fuara gelecekler. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda tarım makineleri, fidan, traktör, tohum, ilaç ve gübre üreticileri ile ahır ve süt sağım sistemleri üretici firmalarının ürünleri sergilenecek. Ayrıca özellikli canlı hayvanlar da fuarda yerini alacak.

Üretici ve sektöründe lider firmaları, kullanıcıyla buluşturduklarını ifade eden Fuar Koordinatörü Fevzi Atasagun, ziyaretçilerin en son teknolojiyle üretilen tarım ve hayvancılık ekipmanlarını görme fırsatı yakalayacağını söyledi. Ürdün ve Fas’tan davetlilerin yanı sıra, Türkiye’nin 70 ilinden de Kayseri’ye ziyaretçi getireceklerini belirten Atasagun, 4 gün süreyle açık kalacak fuarı 300 binden fazla kişiye gezdirmeyi hedeflediklerini dile anlattı.

Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde 29 Mart Perşembe günü açılacak Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 1 Nisan Pazar gününe kadar açık kalacak.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :