Reklam 1 Alanı

Türk Telekom'dan çiftçi eğitimine destek

Kategori : Desteklemeler - Etiketler :, , , - Tarih : 07 Nisan 2012

Türk Telekom, kırsal kalkınmaya ve çiftçi eğitimine destek çalışmaları çerçevesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile işbirliğine gidiyor.
Türk Telekom’un yazılı açıklamasına göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde ”Ülkemiz Tarımı İçin Yayındayız” sloganı ile 1,5 yıldır faaliyet gösteren Web Tarım TV, Türkiye’de internet üzerinden yayın yapan ”en büyük” kamu kuruluşu televizyonu olma özelliğini taşıyor. Tarım sektörüne yönelik 24 saat televizyon yayıncılığı yapan Web Tarım TV’nin tarımsal üretimden gıda güvenliğine, kırsal kalkınmadan hobi yetiştiriciliğine, çeşitli başlıklarda geniş bir yayın yelpazesi bulunuyor.
Türk Telekom sunucuları üzerinden online medya içerik yönetim sistemi teknolojilerinden biri olan Spark Enginuity İçerik Yönetim Sistemi ile ”daha hızlı ve kaliteli” yayın yapmaya başlayan Web Tarım TV’yi bugüne kadar 2,5 milyon kişi ziyaret etti. İşbirliği kapsamında önümüzdeki dönemde Web Tarım TV’nin köylerde daha fazla takip edilebilmesi için altyapı çalışmaları da yürütülecek.
Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer, işbirliğini şöyle değerlendirdi:
”Türkiye’ye ve Türk ekonomisine değer katmak için çalışan Türk Telekom olarak altyapımızla böylesine önemli bir projeye destek olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu işbirliği sayesinde, tarım sektörünün sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen ve çiftçilerimize daha fazla üretim imkanı sunan Web Tarım TV daha hızlı ve kaliteli yayın yapma imkanı buluyor. Türkiye’nin dört bir yanını kaplayan modern altyapımız ve teknolojimizle, çiftçilerimizin ekonomik ve sosyal yaşamına katkı sağlayacak bu projeye ivme kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz.”
GTHB Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Recep Tezgel de üreticilerden akademisyenlere kadar sektörün tüm paydaşlarını ortak bir çatı altında buluşturan Web Tarım TV’nin geniş eğitim filmi arşivi ile Türkiye’deki çiftçilere yeni bir pencere açtığını belirterek, ”Web Tarım TV, üreticilerin daha az girdi ve maliyetle daha fazla üretim yapmasına katkı sağlıyor. Türk Telekom ile yapılan işbirliği sayesinde çiftçilere yönelik gerçekleştirilen yayım faaliyetlerinin daha fazla ulaşılabilir ve daha etkin olması için önemli bir adım atıldı” dedi.

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/component/pwajanshaber/?layout=sirkethaberayrinti&shid=2618

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :