Reklam 1 Alanı

Düzce'de Tarıma Dayalı Yatırım Yapanlara 300 Bin TL Hibe Desteği Verilecek

Kategori : Desteklemeler - Etiketler :, - Tarih : 07 Eylül 2012

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, tarıma dayalı yatırım yapanlara ciddi desteklerin verildiğini söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 4 Eylül 2012 tarihli ve 28401 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, iş adamlarını Düzce’ye yatırım yapmaya çağırdıklarını, hibe rehberine uygun olarak hazırlanan ve yapılan değerlendirmeler sonucu desteklenmeye uygun bulunan proje sahibi gerçek kişilere 75 bin TL, şirket, tarımsal amaçlı kooperatif ve birliklere ise 300 bin TL karşılıksız hibe desteği verileceğini belirtti.

Kabaoğlu, Düzce’ye tarımsal alanda yatırım yapmak isteyen müteşebbislerin hibe rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerini en geç 2 Kasım 2012 tarihi mesai bitimine kadar teslim etmeleri gerektiğini söyledi.

Proje kapsamında müracaat edilebilecek yatırım konuları ise şu şekilde sıralandı, “Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik olarak. Yeni yatırım tesislerinin yapımı mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar. Kısmen yapılmış yatırımların tamamlamasına yönelik yatırımlar, Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlar, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgar enerjisi üretim tesisleri, koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projeleri.”

Kaynak: http://www.stargundem.com/ajanslar/duzcede-tarima-dayali-yatirim-yapanlara-300-bin-tl-hibe-destegi-verilecek-52208.html

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :