Reklam 1 Alanı

Soğuk Hava Hamsinin Fiyatını Artırdı

Kategori : Su Ürünleri - Etiketler :, , - Tarih : 10 Aralık 2012

Akçakoca’da 1 haftadır etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle fiyatı 3 liradan 5 liraya yükselen hamsi, yükselen fiyatına rağmen yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Akçakocalı balıkçılar, yaklaşık 1 haftadır etkili olan yağmur ve fırtına nedeniyle Karadeniz’e açılamadı. Bu durumun tezgahlara yansıması nedeniyle hamsi fiyatları 2 lira artış göstererek 5 liraya yükseldi. Yurttaşlar, artan fiyatlara rağmen en lezzetli dönemini yaşayan hamsiden vazgeçemiyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, olumsuz hava koşulları nedeniyle balıkçıların 1 haftadır denize açılamadığını anlattı.
Bu durumun tezgahlara yansıdığına dikkati çeken Karakaş, ”Balık fiyatlarının yükselmesi doğaldır. Hamsinin fiyatı 3-5 gün daha böyle davam eder. Ama 1 hafta içinde 2,5 liraya kadar düşecektir” diye konuştu.

Karakaş, fiyatların artmasına rağmen vatandaşların hamsiye olan ilgisinin azalmadığına dikkati çekerek, ”Vatandaşlarımız fiyatlar artmasına rağmen hamsiye yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Çünkü hamsi kasım ve aralık ayında en lezzetli dönemini yaşıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=383798&kn=11&ka=4&kb=11

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :