Reklam 1 Alanı

Tarım ve Hayvancılık Destelenecek

Kategori : Desteklemeler, Ekonomi - Etiketler :, - Tarih : 19 Mart 2012

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ”Her alanda vatandaşlara sahip çıkılmış ve tarım kesimi de bu imkanlardan yararlanmıştır” dedi.

Çelik, Havran Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin destekleriyle kurulacak Damızlık Sığır Yetiştiriciliği İşletmesinin temel atma töreninde, AK Parti Hükümeti döneminde çok yol alındığını, 9 yıl içinde her alanda faaliyet gösterdiklerini söyledi.

Tüm kesimlere yönelik çalışmalar yaptıklarına işaret eden Çelik, bunlar arasında tarım ve hayvancılığa yönelik yatırımların önemli yer tuttuğunu bildirdi.

9 yılda, 45 milyar lira tarıma destek verdiklerini vurgulayan Çelik, şöyle konuştu:

”Hayvancılığa baktığımızda yine 9 yılda 8 milyar lira destek sağlandı. Tarım ve hayvancılığı destekleyen 2 kooperatif varken bunların sayısı şimdi 20’ye çıktı. Ülke genelinde kooperatif sayıları 187’den 1800’lere çıkmış durumda. Her alanda vatandaşlara sahip çıkılmış ve tarım kesimi de bu imkanlardan yararlanmıştır. Sizin talepleriniz devam ettikçe bizim çalışmalarımız sürecek. İmkanları sizin için daha da artırmaya devam edeceğiz. Avrupa Birliği’nde 4. sıradaydık, birinci sıraya yerleştik. Dünya’da 11. sıradaydık, 7. sıraya geldik. Demek ki olumlu gelişmeler var.”

Bakan Çelik, tesiste 400 baş hayvanın barınacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından butona basarak işletmenin temelini atan Çelik, daha sonra Havran AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Törene Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, İl Jandarma Komutanı Gürcan Sercan, İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın ve Havran Kaymakamı Mustafa Eldivan da katıldı.

Kaynak: http://www.ekofinans.com/tarim-ve-hayvancilik-desteklenecek-h1990.html

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :